@

Duyuru Detay

* İl Tertip Kurulu Toplantısı kararları ve Alt yapı Faaliyet Planı

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Murat Eskici'nin katılımıyla, 26 Ağustos 2021 günü yapılan 2021-22 sezonu İzmir İl Tertip Kurulu toplantısı ve seçimine 15  kulüp temsilcimiz katılmış ve aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1- GSİM Spor Şb. Müdürü Enver Yılmaz'ın Başkan, İl Temsilcimiz Hakan Gürsu ve İl Hakem Kurulunu temsilen  Nektel Koyuncu'nun görev aldığı kurulda; N.Serdar KOÇ ve  Serbay Kos kulüp temsilcileri olarak seçilmişlerdir.

2-  2021-22 sezonu  İZMİR VOLEYBOL ALTYAPI FAALİYET PROGRAMI :

Kategorilerde (TVF tarafından bir değişiklik yapılmadığı takdirde) ;

Genç Kız : 2003+...    Yıldız Kız: 2005+... Küçük Kız: 2007+... Midi Kız: 2009+....   (Kız Mini Vol : 2010+.. ) doğumlu sporcular oynatılacaktır.

A- İzmir Alt yapı Ligler;   önceki sezonlarda olduğu gibi;  2021-22 sezonunda Kızlarda;  Süper Lig GK-YK-KK-MK  ( 4 ktg.) , İzmir Ligi (4 ktg.) , Gelişim Ligi ; KK-MK (2 ktg.) olarak devam edilecektir. Liglerin formatları; başvurular tamamlandıktan sonra, yapılacak teknik toplantıda kesin olarak belirlenecektir.

B- Süper Lig ve İzmir Liginde  başvurular: ( 1 - 20 EYLÜL ) tarihleri arasında alınacak,     müsabakalara ise ;   2 Ekim 2021  C.tesi  günü başlanacaktır.

C- Gelişim Ligi ;  Süper ve İzmir Liglerinin Klasman maçları tamamlandıktan sonra, salonların uygunluk derecesine göre Aralık / Ocak aylarında başlatılacaktır.

D- Erkeklerde ise maçlara Kasım ayı içinde başlanacak olup,( GE-YE-KE-ME) çift devreli tek lig oynanacaktır.

E- Kız Gelişim Ligi ve Erkek ligleri daha sonra başlatılacağı için, başvuruları ikinci bir duyuruya kadar açık tutulacaktır.

F- Mini vol. yine yarı yıl tatilinde ( ve devamında) oynatılacak olup, başvuruları Aralık ayında açılacaktır.

G- Mini vol. dahil tüm Ligler ve ktg.lerde "Katkı Payı" bu sezon için 300 TL,

   B.Bayanlar ve B.Erkeklerde ise; bu sezonda altyapı takımları yer alan kulüpler için: 600 TL,  altyapısı bulunmayan kulüpler için ise: 1.200 TL olarak belirlenmiştir.

H- BB ve BE ktg.leri müsabakaları ; salonların  uygunluk derecesine göre planlanacak olup, duyurusu 1 ay önceden yapılacak ve (ön) başvuruları açılacaktır.

I- 29 Ekim , 23 Nisan ve 19 Mayıs gibi Ulusal bayramlarda , uygun ktg.lerde, salon ve plaj turnuvaları düzenlenecek , ayrıca İlçe yerel yönetimleri ve özel şirketlerle ile birlikte turnuva organizasyonları planlanacaktır.

J- Bu sezon BESYO Voleybol Antrenörlüğü 4.cü sınıf öğrencileri;  Mini Vol. ve Gelişim Liglerinde Baş Antrenör olarak görev yapabilecektir.

*  Kulüplerin diğer Lig ve ktg.lerde gereken kademede  gerekli   sayıda antrenör bulundurmaları şarttır.

  Antrenörlerin; yeni sezon vizelerinin yapılmış olması, Çocuk genç çalıştırabilir sertifikası bulunması gerekmektedir.

K- Liglerin başlayacağı 2 Ekim 2020 tarihine kadar portaldan  "Yetkili giriş, Sporcu Lisans  giriş ve Antrenör tanımlama" işlemlerini tamamlamanız önemle rica olunur.

* Kulüp Yetkilisi değişen veya yeni kurulan kulüpler;  Döküman / Formlar bölümündeki   "Portal Yetkili"   formunu doldurarak, "[email protected]" göndermelidirler.

3- ALT YAPI LİG SİSTEMİ :

 A-SÜPER LİG:   TVF 'ca verilen kontenjana göre TR. grup ve finallerine;  bu ligde ilk sıraları alan takımlar ilimizi temsilen gider. Her kulüp tek takımla temsil edilir. Bu ligde yer alacak sporcuların büyük kısmının, Okul Sporları ve TVF Liglerinde de oynayacakları  göz önüne alınarak, ( 10 haftası Çift devreli ) Final gr.u olmak üzere) toplam 24 haftada oynatılması planlanmıştır.

*  Klasman ve çeyrek finalden elenen takımlar; oynadıkları maçların ardından oluşturulacak 1. Ligde (Süper -Alt ligde ) devam ederler ve 1. Lig sıralaması belirlenir.

B- İZMİR LİGİ : Bu lig İZMİR il sıralamasını belirler. TR.Finallerine gidemezler. Sonuç bildirim tarihine bağlı olmadığı için müsabakalar daha geniş (8-10-12 li ) gruplarda  oynanır.

* Kulüpler,  A ve B takımları ile katılabilir ancak  bu takımlar Y.Finalde birleşir , tek takım olarak devam ederler.

C- GELİŞİM (Yetiştirme) Ligi :  Bu turnuva, (Midi ve Küçük ktg.de) yetiştirme ve kulüp oyucularına maç tecrübesi kazandırma amaçlıdır . Aynı sezonda Süper lig ve İzmir Liginde oynamış oyuncular bu turnuvada kesinlikle yer alamazlar.  Turnuva; Ocak ayında yada salonların uygunluk durumuna göre daha önce başlatılacak ve daha kalabalık (10-12 li) gruplarla oynatılacaktır.

*** ÖNEMLİ NOT ! : Yukarıda tanımlanan 3 ligin kesin formatları; başvurular tamamlandıktan sonra, İl Tertip Kurulunca belirlenecektir !

D- Genel Kurallar:

Kulüpler Genç ve Yıldız ktg.lerinde : her ligin oyuncuları farklı olmak şartıyla, her ktg.de 3 takımla katılabilir.  ( A tk. Süper.Lig +  B tk. İzmir Ligi  +  C tk.İzmir Ligi ) 

Küçük ve Midi ktg.de ise ; A tk. Süper.Lig +  B tk. İzmir Ligi  +  C tk.İzmir Ligi + D tk. Gelişim Trnv. + E takım Gelişim Trnv)  olmak üzere 5 takımla katılabilir.

    * Kulüpler, ligler başlamadan takım listelerini ve sporcu lisanslarını, İl Temsilciliği portalına giriş yapmak zorundadır.

* Kulüpler sezon boyunca, (her takımdan)  maksimum .... sporcusunu ( geri dönmemek , İl Temsilciliğimize maçlarından 24 saat önce yazılı bildirim yaparak ve portaldaki ilgili takım listesini mutlaka güncellemek koşuluyla) İzmir liginden Süper lige veya Gelişim Liginden İzmir Ligine  geçiş yapabilirler. Üst Ligden alt lige (Süper ligden İzmir Ligine) kesinlikle geçiş yapılamaz.

*  Takımlar antrenörsüz sahaya çıkamazlar. Antrenörün (sağlık, iş, diğer liglerdeki görevi vb. gibi) mazeretlerinde, kulüp bünyesindeki antrenörlerden birini görevlendirmek zorundadır.

* TVF'nun talimatı gereği;   (MADDE 17.3.)  Türkiye Ligleri  ve yerel liglerde bir sporcu yaşının uygun olması koşuluyla en fazla birbirini takip eden iki (2) kategoride    [Örnek; (Midi-Küçük)  - (Küçük- Yıldız) - (Yıldız-Genç) (Genç- Büyük)   gibi ] oynar.

*Sporcu oynadığı bu iki kategoriden ; birinde Süper ligde, diğerinde İzmir liginde oynayabilir.              ( Süper lig Küçük takım ? İzmir ligi yıldız takım gibi )

*Sezon içinde, sporcu için sezon başında verilen 2 ktg. harici 3.cü ktg.ye geçiş yapılamaz ! (Örn: YK-KK bildirilen sporcu GK veya Md. Ktg.e geçemez !)

*1 sporcu en fazla 2 farklı ktg. alt yapı takımında yer alabilir. (Örn:  YK-Süper Lig A ile Süper Lig GK-A veya KK-A yada bir alt lig İzmir Ligi GK-B veya KK-B) gibi

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2021-22 sezonu Altyapı Kız ve Erkek Başvuru formları 1 Eylül 2021 tarihinden itibaren sitemizde yayınlanacaktır.