@

Duyuru Detay

* Mini Vol. başvuruları açıldı...

2022-23 sezonu  Mini Vol. başvuruları açılmıştır. Başvurular, 9 Ocak Pz.tesi günü sona erecek, Müsabakalar ise  23 Ocak Pz.tesi günü başlayacaktır.

1* Bu sezon Mini Vol.da, TVF talimatı gereği 2011 + 12+ 13 ... doğumlu Kız ve Erkek sporcular oynayabileceklerdir.

2* Kızlarda 2 ayrı lig açılmıştır.

   a) 2011 + 12  (+13) doğumlu sporcuların yer alacağı SÜPER LİG

      ( Takımda 2011 doğumlu 1 sporcu dahi olsa SÜPER LİG'de yer alır)

   b) 2012 +13+...  doğumlu sporcuların yer alacağı İZMİR LİGİ 

       Oyuncular sadece 1 ligde yer alabilirler. 2 ligde de oynadığı tesbit edilen sporcusu olan kulübün 2.ci takımına hükmen mağlubiyet cezası uygulanır

3* Kulüpler önceki sezonda olduğu gibi toplam 2 takımla katılabilirler.

   (1 SÜPER L. + 1 İZMİR L.)  veya    (2 SÜPER L.)   veya  (2 İZMİR LİGİ)  gibi       

4*. Müsabakalara yine Y.Yıl tatilinde 23 Ocak Pz.tesi günü başlanacak olup ,  gruplardaki takımların 2.ci hafta da mutlaka maçları olacaktır.  Bu konuda ( tatil, izin, vb. gibi mazeretlerde ) velilere bildirim yapmanız veya takımlarınızı 2 hafta da sahaya çıkacak şekilde kurmanız gerekmektedir.

Lisans mecburidir. Portal kaydı istenmiycektir.

   a)  Mini Voleybola Yeni lisanslı oyuncular ile  Midi (Süper - İzmir- Gelişim) liglerinde oynayan  2011 ve üstü (..12 + 13+..) oyuncular katılabilir. Küçük ktg. de liglerde yer alan  oyuncular hiç bir şekilde oynayamaz. Tespiti halinde, Mini takıma hükmen cezası uygulanır.
   b) TVF talimatı gereği "Antrenör mutlaka sezon vizeli ve en az 1.ci kademe" olacaktır. BESYO öğrencisi ve Beden Eğitimi Öğretmeni uygulaması kaldırılmıştır. Antrenörsüz takım sahaya çıkamayacaktır.

(TVF Mini Vol. Madde 4.1.3 - Mini voleybol kulüp müsabakalarında takımın başında en az 1. Kademe Yardımcı antrenör olmak kaydıyla lisans vizesini yaptırmış antrenör yer alabilir. Antrenör belgeleri her müsabaka öncesinde müsabakanın gözlemcisi tarafından kontrol edilmelidir.)

5*  a) Takımlar müsabaka gününe kadar max. : 24 kişilik Esame Listelerini ilk maçlarında Gözlemciye teslim ederler.  Bu liste sezon boyu açıktır. Oyuncu eklenip çıkartılabilir fakat sporcuların oynadığı ligler değiştirilemez. İstisna olarak üst ktg.lerde olduğu gibi Sporculara  teşvik amaçlı olarak, İzmir Liginden Süper Lige (geri dönmemek koşulu ile) sporcu geçirebilir. Fakat Süper Ligden , İzmir ligine geçiş kesinlikle yoktur.

      b) Takımlar Esame Listelerinden en az 8, en fazla 10 oyucuyu seçerek çıkacakları maçın Takım Listesine yazarlar. Takım Listesi her maç değiştirebilir.

      c) Lisanslar veya Renkli Lisans Fotokopileri her maç Takım Listesi ile birlikte maçın Hakemine ibraz edilecektir.

6* a)  Yarı yıl tatilinde 4'lü (takım sayısına bağlı olarak 3'lü ? ) Klasman gruplarında oynayan takımlar sonrasında Nisan ve Mayıs aylarında hafta sonları uygun salonlarda oynayarak 4'lü Final gr.a ulaşırlar ve Süper Lig ile İzmir Ligi İlk 4 takımları belirlenir. İlk 4 takıma Kupa ve madalya verilecektir.

b) Klasman ve üst turlardan elenen takımlar ise Mayıs ayında oynayarak Alt ligi oluştururlar.

7*  Tüm müsabakalarda 2022-23 Mini Vol. Oyun Kuralları (Yarışma Mini vol.) uygulanacaktır.

Mini Oyun Kuralları  int. sitemizin " Döküman / Kurallar " bölümünde,

Başvuru Formu ,  Esame Listesi ve Takım Listesi ise " Döküman / Formlar " bölümünde yayınlanmıştır.

* Katkı Payı için İBAN vb. Başvuru Formunda yer almaktadır.