@

Duyuru Detay

* Mini Vol. başvuruları açılmıştır.

2023-24 sezonu  Mini Vol. başvuruları açılmıştır. Başvurular, 10 Ocak Çarşamba günü sona erecek, Müsabakalar ise  22 Ocak Pz.tesi günü başlayacaktır.

1* Bu sezon Mini Vol.da, TVF talimatı gereği 2013 + 14 + ...doğumlu Kız ve Erkek sporcular oynayabileceklerdir.

2* Bu sezon, oynayacak yaş gruplarının yeni olması nedeniyle Mini vol.da Süper ve İzmir ligi açılmayacaktır. Kulüpler A ve B olarak 2 takımla katılabileceklerdir. ( Fairplay gereği; A takımlarını daha güçlü tutulması (daha çok 2013?lü bulundurmaları),  B takımda ise; 2013 lü sayısını az tutup, daha çok 2014?lü sporculara yer vermeleri gerekir. Aksi durumda, Esame listelerine göre hangi takımın A, diğerinin B olacağına İl Tertip Kurulu karar verecektir.

4*. Müsabakalara yine Y. Yıl tatilinde 22 Ocak Pz.tesi günü başlanacak olup ,  gruplardaki takımların 2.ci hafta da mutlaka maçları olacaktır.  Bu konuda ( tatil, izin, vb. gibi mazeretlerde ) velilere bildirim yapmanız veya takımlarınızı 2 hafta da sahaya çıkacak şekilde kurmanız gerekmektedir.

Lisans mecburidir. Portal kaydı istenmiycektir.

   a)  Mini Voleybola Yeni lisanslı oyuncular ile  Midi (Süper ? İzmir- Gelişim ) liglerinde oynayan  2013 ve üstü (14+..) oyuncular katılabilir. 

        Küçük ktg. de liglerde yer alan  oyuncular hiç bir şekilde oynayamaz. Tespiti halinde, Mini takıma hükmen cezası uygulanır.
   b) TVF talimatı gereği "Antrenör mutlaka sezon vizeli ve en az 1.ci kademe" olacaktır. BESYO öğrencisi ve Beden Eğitimi Öğretmeni uygulaması yoktur. Antrenörsüz takım sahaya çıkamayacaktır.

5*  a) 1 kulüp 48 oyuncu ile Mini vol.a katılabilir (2 Esame List. x 24 oyuncu) .  Takımlar Esame Listelerini ilk maçlarında Gözlemciye teslim ederler.  Bu liste sezon boyu açıktır. Oyuncu eklenip çıkartılabilir fakat sporcuların oynadığı  takımlar değiştirilemez. İstisna olarak üst ktg.lerde olduğu gibi Sporculara  teşvik amaçlı olarak, B takımdan A takıma (geri dönmemek koşulu ile) sporcu geçirebilir. Fakat A takımdan B takıma geçiş kesinlikle yoktur.

      b) Takımlar Esame Listelerinden en az 8, en fazla 10 oyucuyu seçerek çıkacakları maçın Takım Listesine yazarlar. Takım Listesi her maç değiştirebilir.

      c) Lisanslar veya Renkli Lisans Fotokopileri her maç Takım Listesi ile birlikte maçın Hakemine ibraz edilecektir.

6* a)  Yarı yıl tatilinde 4'lü (takım sayısına bağlı olarak 3'lü ? ) Klasman gruplarında oynayan takımlar sonrasında üst turları Nisan ve Mayıs aylarında hafta sonları uygun salonlarda oynayarak 4'lü Final gr.a ulaşırlar ve  Ligin İlk 4 takımı belirlenir. İlk 4 takıma Kupa ve madalya verilecektir.

b) Klasman ve üst turlardan elenen takımlar ise Nisan / Mayıs ayında oynanacak 2.ci Ligi oluştururlar.

7*  Tüm müsabakalarda 2022-23 Mini Vol. Oyun Kuralları (Yarışma Mini vol.) uygulanacaktır.

Mini Oyun Kuralları  int. sitemizin " Döküman / Kurallar " bölümünde,

Başvuru Formu ,  Esame Listesi ve Takım Listesi ise " Döküman / Formlar " bölümünde yayınlanmıştır.

* Katkı Payı için İBAN vb. Başvuru Formunda yer almaktadır.