@

Duyuru Detay

2018 -2019 Sezonu Yeni Alt Yapı Sistemi

-2- 2018-19 sezonunda İzmir Voleybol Altyapı karşılaşmaları TVF'nun talimatları doğrultusunda 2 Lig sistemiyle oynanacaktır. Ayrıca Spor okulu öğrencilerine yönelik "Geleceğin Fidanları" adı altında bir yetiştirme turnuvası düzenlenecektir.

3- SÜPER LİG: TVF 'ca verilen kontenjana göre TR. grup ve finallerine; bu ligde ilk sıraları alan takımlar ilimizi temsilen gider. Her kulüp tek takımla temsil edilir. Bu ligde yer alacak sporcuların büyük kısmının, Okul Sporları ve TVF Liglerinde de oynayacakları göz önüne alınarak, ( 10 haftası Çift devreli ve 6 takımlı Final gr.u olmak üzere) toplam 24 haftada oynatılması planlanmıştır.

 

* Klasman ve çeyrek finalden elenen takımlar; oynadıkları maçların ardından oluşturulacak 1. Ligde (Süper -Alt ligde ) devam ederler ve 1. Lig sıralaması belirlenir.

*S.Lig Yarı finalden elenen takımlar ise kendi aralarında yaptıkları maçlar sonucu play-out sıralaması belirlenir.

*1.ligi ilk sırada bitiren takım ile play-out'u ilk sırada bitiren takım, 1.Lig finalini oynarlar.

 

4- İZMİR LİGİ : Bu lig İZMİR il sıralamasını belirler. TR.Finallerine gidemezler. Sonuç bildirim tarihine bağlı olmadığı için müsabakalar daha geniş takvimde oynanır ve takımlar daha çok maç yapar.

 

* Kulüplerin üstteki Süper Lige katılan takımları yoksa, A ve B takımları ile katılabilir. Eğer Kulüp Süper Lige de katılmışsa tek takımla girebilir.  

* Bu ligde yer alan A ve B takımları Y.Finalde birleşir , tek takım olarak devam ederler.

*Klasman ve üst turlarından elenen takımlar, 2. lige (İzmir alt lig) inerler ve 1.ci ligteki statüyle, maçlarına orda devam ederler.

 

 

5- GELECEĞİN FİDANLARI (Yetiştirme turnuvası) : Bu turnuva, (Midi-Küçük-Yıldız ktg.de) yetiştirme ve kulüp oyucularına maç tecrübesi kazandırma amaçlıdır . Bu sezonda Süper lig ve İzmir Liginde oynamış oyuncular bu turnuvada kesinlikle yer alamazlar. Turnuva; Ocak ayında yada salonların uygunluk durumuna göre daha önce başlatılacak ve daha kalabalık gruplarla (8'li-9'lu gibi) , uzun sürede oynatılacaktır. 

6- Genel Kurallar: Kulüpler her ligin oyuncuları farklı olmak şartıyla, her ktg.de 3 takımla katılabilir. ( A tk. Süper.Lig + B tk. İzmir Ligi + C tk. Y.Turnuva ) veya (A+B tk. İzmir Ligi + C tk. Y.Turnuva )

 

* Kulüpler, ligler başlamadan takım listelerini İl Temsilciliğimize teslim etmek zorundadır.

* Kulüpler sezon boyunca, maksimum 6 sporcusunu( geri dönmemek ve İl Temsilciliğimize maçlarından 48 saat önce yazılı bildirim yaparak ilgili takım listesini güncellemek koşuluyla) İzmir liginden Süper lige geçiş yapabilirler. Üst Ligden alt lige (Süper ligden İzmir Ligine) kesinlikle geçiş yapılamaz.

 

 

7- Takımlar antrenörsüz sahaya çıkamazlar. Antrenörün (sağlık, iş, diğer liglerdeki görevi vb. gibi) mazeretlerinde, kulüp bünyesindeki antrenörlerden birini görevlendirmek zorundadır.

8- TVF'nun yeni talimatı gereği; (MADDE 17.3.) Türkiye Ligleri ve yerel liglerde bir sporcu yaşının uygun olması koşuluyla en fazla birbirini takip eden iki (2) kategoride [Örnek; (Midi-Küçük) - (Küçük- Yıldız) - (Yıldız-Genç) (Genç- Büyük) gibi ] oynar.

 

*Sporcu oynadığı bu iki kategoriden ; birinde Süper ligde, diğerinde İzmir liginde oynayabilir. ( Süper lig Küçük takım – İzmir ligi yıldız takım gibi )

*Sezon içinde, sporcu için sezon başında verilen 2 ktg. harici 3.cü ktg.ye geçiş yapılamaz ! (Örn: YK-KK bildirilen sporcu GK veya Md. Ktg.e geçemez !)

*1 sporcu en fazla 2 farklı ktg. alt yapı takımında yer alabilir. (Örn: YK-Süper Lig A ile Süper Lig GK-A veya KK-A yada bir alt lig İzmir Ligi GK-B veya KK-B) gibi....

 

9- 2018-19 sezonundan itibaren, tüm alt yapı başvuruları (başvuru formu ve dekontla) GHSİM'e yapılacaktır. İl Temsilciliğimize elden veya e-posta ile gönderilen başvuru ve dekontlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.  

 

10- 2018-19 sezonu (Kız) Alt yapı takvimi :

 

  * Başvuru tarihleri : ( 13 Ağustos 2018 Pz.tesi - 14 Eylül 2018 Cuma )  

  * 17 Eylül Pz.tesi günü GHSİM'den alınacak katılım listelerine göre ktg. formatları belirlenecek ve kura tarihi ilan edilecektir.  

  * Kız Alt yapı ligleri başlama tarihi : ( 22- 29 Eylül 2018 )

   * (Erkekler ligi ve Kız Y.Turnuva ; daha sonra başlatılacağı için sadece bu liglere başvurular, 2.ci bir duyuruya kadar açık kalacaktır.)

   * Mini Voleybol Ligi başvuruları Kasım ayı içinde açılacaktır.

   * Büyük Bayanlar ve Büyük Erkekler ktg.leri başvuruları da Kasım ayı içinde açılacaktır.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2018-19 sezonu İl Tertip Kurulu Süper Lig kura çekimi ve toplantısı, 20 Eylül 2017 Perşembe günü,   kulüp temsilcilerinin katılımıyla Atatürk Voleybol Salonunda yapılmış ve aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1- Süper Lig ktg.lerinin 24 Eylül Pazartesi günü başlatılmasına,

2- İzmir Ligi ktg.lerinin 1 Ekim Pazartesi uygun olan salonlarda başlatılmasına,

3- Kız G.Fidanları Turnuva başvurularının Ekim ayı sonuna kadar devam etmesine,

4- Erkek ktg. başvurularının ise 12 Ekim Cuma akşamına kadar uzatılmasına,

5- Tüm altyapı ktg.lerinde, mücbir sebepler olmadan maçların kesinlikle ertelenmemesine karar verilmiştir.    Mücbir sebepler;

* Doğal afetler

* Takımın trafik kazası (Rapor ibraz edilecek)

* Takımın en az 3 oyuncusunun hastalanması (Resmi rapor ibraz edilecek)

* Milli takımlarda en az 2 oyuncusunun görevlendirilmesi

* TVF, GHSİM, Okul  Sp. Federasyonunu  organizasyonlarında en az 2  oyucusunun görevlendirilmesidir.

6-  29 Ekim , 23 Nisan ve 19 Mayıs haftalarında , uygun ktg.lerde, salon ve plaj turnuvaları düzenlenmesine, ayrıca İlçe yerel yönetimleri ile birlikte turnuva organizasyonları yapılmasına,

7- Plaj voleybolunda ise, Mini, Lise, Veteran ktg.lerinde  ve şirketlerle uygun tarihlerde plaj turnuvaları düzenlenmesine,

8- G.Fidanları Turnuvasında,  BESYO Voleybol Antrenörlüğü 2.sınıf ve üstü öğrencilerin (öğrenci kimliklerini ibraz etmek şartıyla) takımlarının başında Antrenör olarak sahaya çıkabilmelerine,

9- İlki geçtiğimiz sezon verilen Fair play ödülünün, bu sene de verilmesine ve kulüplerden gelecek önerilerle bu tip ödüllerin çoğaltılmasına,